W województwie

Olpuch 'Wiktor' Kaszuby

Zobacz wszystkie zdjęcia
adres:
Olpuch 28, 83-430 Olpuch
telefon kom.:
602254726
strona WWW
ocena:
(0)
kategoria:
region:
cena od:
250 PLN
Kontakt

Olpuch 28 'Wiktor' to samodzielny dom dwupokojowy, dwupoziomowy - około 45 m2 - ocieplony, szkieletowy, drewniany, z kominkiem wolnostojącym, wyposażony w łazienkę, aneks kuchenny z kuchenką gazową, meble, sprzęt AGD i RTV, internet bezprzewodowy. Wygodny dla 2-5 osób, z parkingiem, miejscem do grillowania, stołem ogrodowym. Drewno opałowe dostępne w miarę potrzeb i pogody.

Za rogiem mieści się znany bar rybny 'Drewutnia', w którym amatorzy dobrej, regionalnej kuchni znajdą coś dla siebie. Specjalnością są sielawy i wdzydzka troć, sandacze, zupy grzybowe, potrawy z dziczyzny, wędzone smakołyki z tutejszej wędzarni /ryby, szynki, kindzuk autorstwa gospodarza/. Miejsce przyciąga kuchnią i atmosferą. 

W okolicy liczne jeziora dające możliwość wędkowania i /prawie/gwarancję sukcesu, wody krystalicznie czyste, okolice spokojne i niezadeptane. W sezonie letnim jagody, w jesiennym /i późnowiosennym/ lasy okoliczne obfitują w grzyby, borówki i jeżyny.

Wyposażenie:

2 łóżka dwuosobowe 140x200
1 łóżko jednoosobowe 80x190
pościel zmieniana co 7 dni
na życzenie ręczniki
możliwość dostawki jednoosobowej

TV SAT /Astra - 250 kanałów/
dostęp do internetu /WiFi/

kuchenka gazowa /2/
kuchenka mikrofalowa
ekspres do kawy
lodówka
naczynia, sztućce
garnki, patelnie, przybory kuchenne

kabina prysznicowa /80/
pralka automatyczna

grzejnik olejowy
piec stacjonarny opalany drewnem
opał do dyspozycji

leżaki /2/
stół w ogrodzie
miejsce parkingowe ogrodzone /przy domu/ 1-3 samochody
piaskownica

Na sąsiedniej działce znajduje się drugi obiekt, samodzielny apartament w domu drewnianym, dwupoziomowy, z własną łazienką, kuchnią i osobnym wejściem - więcej informacji: 
http://e-turysta.pl/kwatera-prywatna-na-kaszubach-olpuch-olpuch-142154.html

Domek znajduje się przy granicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, okolicy pełnej jezior, lasów, szlaków turystycznych i zabytków kultury. 

O Olpuchu wiecej na stronie http://www.olpuch.com.pl

Wdzydzki Park Krajobrazowy utworzony został w 1983 r. na powierzchni 17,8 tys. ha. Leśno-pojezierny obszar parku wyróżnia się nieprzeciętnym pięknem krajobrazu. Bezsprzecznym walorem parku są liczne jeziora oraz lasy. 

Wśród jezior dominuje kompleks rynnowych Jezior Wdzydzkich o łącznej powierzchni 1455,6 ha i maksymalnej głębokości 68m potocznie zwany "Kaszubskim Morzem". Jest to największe jezioro na Pojezierzu Kaszubskim. Na wodach jeziora znajduje się dziewięć wysp, z czego największa - Wielki Ostrów liczy 3 km długości. Wody Jezior Wdzydzkich układają się w niezwykły kształt krzyża - jego cztery ramiona tworzą jeziora: Radolne, Jelenie, Gołuń i Wdzydze. Ich długość ze wschodu na zachód wynosi 9 km, a z północy na południe - 11 km. Warte odnotowania jest występowanie w Jeziorach Wdzydzkich wielkiej odmiany troci jeziorowej, zwanej trocią wdzydzką. Występowanie tych ryb w jeziorze Wdzydze to prawdziwa zagadka przyrodnicza. Wody Jezior Wdzydzkich to raj dla kajakarzy i wędkarzy, a ich brzegi są niezwykle urozmaicone, posiadają : liczne półwyspy, zatoki i cyple. 

We Wdzydzkim Parku Krajobrazowym stwierdzono ponad 40 gatunków roślin chronionych (storczyki, rosiczki, lobelię wodną) i ponad 130 zwierząt chronionych. Duża na terenie parku jest populacja bobra (co widać na zdjęciach poniżej). Dotychczas utworzono tu jeden rezerwat przyrody - "Krwawe Doły" /2 km spacerem/, obiektów godnych i wymagających objęcia jak najszybszą ochroną jest jednak znacznie więcej - postulowanych jest następnych 7 rezerwatów przyrody: "Trzebiocha", "Głęboczko", "Brzegi Jeziora Cheb", "Lipno i Lipionko", "Motowęże", "Torfowisko nad Jeziorem Polgoszcz", "Wyspa Ostrów Mały". 

Pogoda dla okolic:
http://www.zagle.largo.pl/pogoda/
Kamera na żywo dla jeziora Wdzydze:
http://www.zagle.largo.pl/livecam/

W pobliżu znajdują się przystanie żeglarskie /Gołuń 1km, Wdzydze Kiszewskie 6 km, Wdzydze Tucholskie 7 km, Borsk 9 km/ oraz coś dla miłośników sporów ekstremalnych, baza paralotniarska na dawnym lotnisku wojskowym w Borsku. Na jeziorze Wdzydzkim i rzece Wdzie można też skorzystać z oferty spływów malowniczą rzeką.

W okresie wakacyjnym /28.06-30.08/ preferujemy pobyty całotygodniowe, od soboty do soboty - cena za tydzień 1650,00 zł.

Serdecznie zapraszamy!

W sezonie letnim /czerwiec-sierpień/ cena za dobę wynosi 250,00 zł - media wliczone w cenę.

W pozostały okresie 150,00 zł + media wg wskazań licznika.

Skomentuj obiekt i wystaw ocenę.

Miejscowości